Prevence je důležitá a doporučení odměnou

26.05.2022

Obdobně jako finanční poradce je placen i zubní lékař. U některých nemusí pacient platit nic a péči dostává zdarma (v případě, že si platí zdravotní pojištění). U jiných za jisté zákroky musí připlatit a zubař je opět placen také od pojišťovny. Finanční poradce je zaplacen od finančních institucí, někteří si za své služby navíc vezmou peněžitou odměnu, a tak je systém na první pohled velice podobný.
Doposud nemám informaci, že by zubař aktivně vyžadoval za své služby doporučení. " Dobrý den, paciente vytrhnu vám ten bolavý zub, ale nejdříve mi zde sepište 10 svých blízkých. Já jim zavolám a domluvím se s nimi na zubařskou péči. " Jednu jistotu by zubař měl - ta doporučení by od trpícího člověka dostal. Ale ono to takto nefunguje, že?
Každý z nás ví, že zubaře máme pravidelně navštěvovat. Je to takto obvyklé. Když ale na tuto pravidelnost zapomeneme, po čase se zuby ozvou a začnou bolet. Je to nepříjemné, ale dá se to spravit (vyléčit), a když již se to vážně nedá, o zub přijdeme a lékař nám udělá nový, drahý, umělý. Nicméně si člověk může vždy říci - stále jich máme kolem třiceti vlastních a dobrých.
Pokud klient zanedbá péči o své zuby, bolí to maximálně několik dní. Zanedbá-li stejný klient péči o své finance, musí snést minimálně bolest chudoby ve stáří po dlouhá léta. Je zřejmé, že financování podzimu života je pouhým zlomkem práce finančního poradce. Záměrem této statě přitom není nějaké porovnávání významu profese zubaře a finančního poradce a vyzdvihování jedné z nich. Záměrem je konstatování holého faktu. Velké množství klientů by bez impulsu od finančního poradce neučinilo mnoho z velmi důležitých finančních rozhodnutí. A tato finanční rozhodnutí sami nikdy neučiní, protože nevědí (nemají dostatek informací, zkušeností, vzdělání), že je mají učinit, nebo nevědí, v jakém rozsahu je provést. A právě proto je tato profese (finančního poradce) posláním beztoho, aniž bych chtěl její význam nějak nadsazovat nad význam jiných profesí.
#financniporadce #poradenstvi #kvalita #klient #moudro #kzamysleni #jistota #expert #specialista #prilezitost #czechrepublic #zivotnipojisteni #majetek #rodina #investice #inflace #hasici #armada #vojak #policiecz #izs