Diverzifikace portfolia?

18.07.2022
Diverzifikace portfolia?
Úspěšnost investora stojí a padá na investiční strategii. Nestačí sesbírat tipy a poslat peníze do prvního “výhodného” fondu. Nebo dát na doporučení kamaráda a svézt se na vlně akcií Tesly. Vyzkoušet gambling s kryptoměnami nebo s rychlými obchody na burze.
Slovo diverzifikace pochází ze slov diversus a facere, tedy rozmanitě a činit. V běžném jazyce si pod těmito slovy představte strategii podnikání nebo investování, která se snaží snižovat rizika tím, že nespoléhá na jeden produkt. Naopak počítá s rozložením rizik a soustředí se do různých byznysových nebo investičních oblastí. V investiční praxi to vypadá tak, že peníze investujete do různých aktiv, ale taky do různých částí světa, vybíráte si rozdílné obory a nezapomínáte investovat na více různých platformách nebo u různých správců.
Úspěšní investoři doporučují vybírat si do portfolia různá aktiva. Nejčastěji jsou to akcie nebo dluhopisy, ale můžete se setkat i s komoditami, investováním do měn nebo fyzických aktiv. Třeba do zlata nebo nemovitostí. Jak už jsme si ukázali, je dobré se zaměřit i na různé obory. Nemovitosti, travel, technologie, energetiku, finance.
 ‼️Nenechávejte své investice jen na jednom místě. ‼️
 🔥Nevyplatí se vsadit jen na jednu kartu.🔥

#financniporadce #financnianalyza #financnigramotnost #diverzifikace #finance #ekonomika #investor #inflace #sporeni #penize #penze #rodina #rezerva #hasici #hypoteka #aktualizace #život #bezpecnost #investice #policiecz #armada #bezpecnostnisbor #antiterroracademy #sport