Dlouhodobý investiční produkt (DIP)

09.01.2024
Zcela novým produktem od roku 2024, ve spoření na důchod, bude tzv. dlouhodobý investiční produkt, u kterého se používá zkratka DIP. Dlouhodobý investiční produkt bude nabízet moderní nástroje a bude daňově uznatelný. Doufejme, že po čase funkčnosti nezačneme pro dlouhodobý investiční produkt používat místo zkratky DIP, zkratku RIP.🤔Dlouhodobý investiční produkt bude možné primárně používat jako moderní nástroj pro dlouhodobé ukládání peněz, s možností daňových úlev na straně zaměstnavatele a zaměstnance. Není v plánu že by na DIP měl být uplatňován statní příspěvek.☝️*Více možností, do čeho investovat*Sleva na dani střadatele*Příspěvek zaměstnavatele*Osvobození od daně☝️POZORŽádná státní podpora (nebude se vztahovat státní příspěvek)120/60 (můžete vypovědět po 120 měsících trvání a nejdříve v 60 letech)👍PLUS Střadatel bude moci investovat dynamičtěji, efektivněji a s lepšími poplatky, než tomu bylo doposud. Dlouhodobý investiční produkt tak může v delším horizontu přinést vyšší zhodnocení než stávající spořící produkty👎MÍNUS Je to taková cesta do neznáma. Nyní vláda něco schválila, další vláda zruší, opraví, změní, sníží, upraví propočty, koeficienty … – to je pro mě riziko, částečně přijatelné.


Nabízí se otázka: je výhodnější ukládat peníze na dlouhodobý investiční produkt (DIP) nebo na doplňkové penzijní spoření (DPS) nebo investovat do akciového a ETF portfolia?

 

CHCETE SE PORADIT? Nevíte si rady a chcete znát odborný názor - napište si o nezávaznou konzultaci.


#financniporadce #profesional #spokojenost #kvalita #spoluprace #pomoc #kontrola #investice #rodina #happy #czechrepublic #brno #vysocina