Fotovoltaická elektrárna

15.01.2024
Pořídili jste si domácí fotovoltaickou elektrárnu? Skvělý tah! Teď je jenom potřeba zajistit, aby vám systém vydržel co nejdéle a návratnost investice byla rychlá a ideálně i několikanásobná, což fotovoltaika dokáže. A právě s tím vám může pomoci správně zvolené pojištění.
Možnosti pojištění solárních panelů
Solární systémy zatím nelze pojistit samostatně. Pojištění fotovoltaiky (nebo i fototermiky) ale můžete zahrnout do některého z vašich pojištění majetku, ideálně do pojištění nemovitosti. Pokud jste majitelem některého z těchto systémů, nechte si pojistnou smlouvu upravit na míru a vhodně navyšte limity plnění. 
Hodnota nemovitosti s fotovoltaikou 
Fotovoltaická elektrárna zvyšuje hodnotu vaší nemovitosti, protože garantuje nemalé provozní úspory. Nezapomínejte ale na to, že ovlivňuje nejen tržní cenu nemovitosti, ale i její pojistnou hodnotu. Dejte si proto pozor, abyste měli nemovitost pojištěnou správně. 
Abyste se po instalaci fotovoltaické elektrárny vyhnuli podpojištění, co nejdříve nahlaste změny vaší pojišťovně a nechte si upravit limit na míru současnému stavu. Ideální je doložit také dokumenty potvrzující cenu a kvalitu systému.  
Důležité je pohlídat si také výluky z pojištění. Snadno se totiž může stát, že vaše nová fotovoltaická elektrárna bude zrovna ve vaší smlouvě zahrnuta v kolonce výluk. V takovém případě je potřeba nechat si smlouvu upravit, a kdyby to nebylo možné, změnit pojištění (a případně i pojišťovnu). 

#financniporadce #pojisteni #nemovitost #fotovoltaika #solar #rozum #kontrola
#analyza #rodina #happy #klid #spokojenost #spoluprace #czech #Brno #vysocina #zdarnadsazavou