Kdy je ten správný čas?

01.11.2022
      Sjednat pojištění se vyplatí, dokud je člověk mladý a zdravý?
 

Stále se opakující odpověď od mnoha klientů – jsem zdraví a nač bych se tedy pojišťoval. Tato slova proběhnou hlavou snad každému, ale největší smysl dává se pojistit, dokud jsme mladí a zdraví. Samotné pojištění pak vyjde mnohem levněji a má samozřejmě i nejširší pojistnou ochranu. Neznamená to, že díky zdravotním neduhům se již nemůžete pojistit, ale pojistka se s největší pravděpodobností nebude vztahovat na některá již prodělaná onemocnění, případně je třeba počítat s tím, že si za ni zaplatíte více.

Zde Vám uvedu příklad nárůstu pojistného v rámci věku u jedné konkrétní pojišťovny. V případě sjednání pojistky ve věku 30 let, tak budete za ni platit téměř o polovinu méně, než když si ji sjednáte ve 40 letech, a téměř 2x méně, než když se pojistíte jako 50 letý. Částka měsíčního pojistného se v průběhu pojištění již výrazně nemění, takže ti, kteří se pojistí včas, platí i v pozdějším věku nižší částku.

V mladém věku hrají velkou roli při sjednávání pojistky finance. Proto veliké množství ,,mladých,, své pojištění odkládá na vyšší věk, až budou mít vyšší výdělky, až bude rodina, až bude hypotéka a nebo i až bude splacena a mnoho dalšího. Pozor ale na fakt, že s přibývajícími lety člověk prodělá i více závažnějších nemocí (vysoký krevní tlak, cholesterol …… ). Pojistku se tedy vyplatí sjednat, dokud je člověk mladý, zdraví. Pojištění, pak bude mít nejširší možný rozsah.

Při sjednávání pojištění by měla být pokryta všechna rizika, která by mohla ovlivnit životní situaci, chod rodiny – a to ať ty krátkodobá ale hlavně i dlouhodobá. Smrt, invalidita a pracovní neschopnost kvůli nemoci nebo úrazu by měla být zcela samozřejmostí. Správné nastavení pojistky umožňuje poměrně flexibilně ji upravovat dle aktuální životní situace.

Tento krátký článek jsem sepsal jako upozornění, že je nejlépe se pojistit dokud jsme mladí a zdraví, protože získáme největší pojistnou ochranu za rozumné peníze. Ale tento text neměl odradit v žádném případě ty, kteří se nestihli pojistit ve 20, 30 či i 40 letech. Věřte, že i Vám jsem schopný pomoci a najít pojistku, o kterou se budete moct skutečně opřít. Vyžaduje je to jediné a to je praxe, zkušenost. Hledat, porovnávat, komunikovat , analyzovat, s tímto Vám rád pomůžu.

                          Už máte své životní pojištění?

Na starší smlouvu, je vhodné se podívat, zda máte sjednané dostatečné pojistné částky, které odpovídají dnešní době (dnešním potřebám) a zajistili dostatek peněz pro zajištění v případě nenadálé situace. Velké množství pojistných smluv obsahuje pojistné částky, které jsou nedostatečné.

Pojistnou smlouvu Vám rád zkontroluji a případně navrhnu vhodnou aktualizaci či vylepšení.


#financniporadce #zivotnipojisteni #rizikovepojisteni #rodina #rizika #uraz #zdravi #zajištĕní #hasici #děti #sportovec #policiecz #zasahovajednotka #antiterroracademy #specialforces #ceskarepublika #armada #zachrannasluzba