Necháte se operovat doktorem přímo po promoci?

15.06.2022
Ať je to, jak je to, nás finančních poradců je na trhu ohromné množství a kvalita námi poskytovaných služeb je široce rozmanitá. Stát se občas snaží „nějak“ regulovat počty lidí, kteří „dělají do financí“, ale dvakrát se mu nedaří. 
„Poradce dlouhodobě buduje vztahy se svými klienty. Soustavně se vzdělává a zdokonaluje ve své profesi, aby vždycky dokázal klientům poskytovat nestranné a kvalifikované rady, které budou ladit s jejich požadavky a potřebami. Jeho poradenství nekončí podpisem smlouvy: klient by měl vědět, že se od něj dočká rady třeba i v okamžiku, kdy bude chtít pojišťovně hlásit úraz.👌 ‚Vždyť to všechno najdete na webu‘ není v takovou chvíli vizitkou pravého poradce.😬 Poradce má dostatečné zkušenosti, finanční produkty, které nabízí, zná i z vlastního používání.“
Dnes může být finančním poradcem téměř každý.🤨 Legislativní nároky i nároky finančních institucí jsou víceméně formální, i když se kolem toho dělá docela šou. A je to škoda, protože opravdu dobrých poradců je málo, naopak je poměrně velké množství lidí, kteří pověsti finančních poradců škodí a které by bylo dobré „odfiltrovat“.👍 Dlouhou dobu otevřeně říkám, že pokud může být finančním poradcem člověk, který teprve včera odmaturoval, nač potřebují lékaři atestace? Nebo obráceně. Nechal by se pacient operovat od lékaře, který před týdnem promoval? Asi těžko, že?
I odborný růst poradce by měl být pozvolný a vrcholem by pak měl být status finančního poradce, který by zaručoval zkušenosti a jistou úroveň kvality.
Setkávám se s tím, že klienti ani netuší s kým spolupracují. Navštívil jsem firmu, kde se zrovna projednávají příspěvky zaměstnavatele a byl jsem přizván abych analyzoval návrhy nynějšího poradce. Majitel společnosti dostal na mne doporučení od mého klienta, tak si chtěl ověřit/prověřit mé zkušenosti, praxi. Hodnotit návrhy smluv nebudu ale chci zmínit to, jak reagoval poradce na můj dotaz o jeho praxi, vzdělání.... ( netušil, že jsme " kolegové"). 
😉„Už to dělám celkem dlouho.“ Na logickou otázku jsem dostal neuvěřitelnou odpověď. „Celkem dlouho“ 9 měsíců 😉

#financniporadce #praxe #profesional #specialista #analytik #benefit
#czechrepublic #zivotnipojisteni #izs #policie