Pojistná událost mého klienta

12.07.2022
Před cca měsícem prošla nad oblastí Kroměříže silná bouře (ve večerních hodinách) a mému klientovi poškodila střechu rodinného domu. Díky tomuto poškození (střešní krytiny) se do domu střechou dostala voda a protekla skrz 2 patra. Tento dům prošel před rokem rozsáhlou rekonstrukcí a musím říci, že byla finančně dosti náročná a dosti navýšila hodnotu domu a i domácnosti. Na tomto základě jsme ale ihned poupravili pojištění nemovitosti, domácnosti + odpovědnosti, tak aby v případě nějaké nečekané situace byli klienti zajištěni a měli "klidné spaní".
Ihned po této bouři mně klienti kontaktovali a sdělili co se stalo. Situace nebyla na první pohled vůbec jednoduchá, protože dle zaslaných fotografií v domě bylo veliké množství vody, stropy komplet promáčené, podlahy taktéž a o nábytku, kuchyňské lince a spotřebičích ani nemluvím. Vše bylo třeba řádně nafotit, sepsat a následně správně nahlásit na pojišťovnu. Tyto úkony proběhly následující ráno (neděle) a v pondělí jsme s mojí asistentkou vše komunikovali s pojišťovnou, tak aby nahlášení proběhlo správně, rychle a bez nějakých problémů. Pojišťovna vše přijala a potvrdila, že takto zpracované hlášení pojistné události je zcela v pořádku a bude bez odkladu konat.
V minulém týdnu (podotýkám cca 3,5 týdne od pojistné události) mne kontaktoval klient a sdělil, že pojišťovna již pojistnou událost uzavřela a vše bylo k jeho spokojenosti vyplaceno/proplaceno. Po pravdě musím říci, že jsem rád slyšel jeho upřímné poděkování a slova chvály, protože na samém, počátku nevěděl vůbec co má dělat (dvě malé děti, které neměli kde spát, manželka silně nervózní a v jeho hlase beznaděj a dům komplet vytopen).
Zde je jasně patrné, že se vyplatí mít správně nastavené pojištění.
A proto se každého ptám - MÁTE SVÁ POJIŠTĚNÍ V POŘÁDKU???