Pozor na pojištění prkotin

24.05.2022
Pozor na pojištění prkotin
Praxe stále dokola ukazuje, že spousta lidí takto činí, že si v pojistce platí rizika, která tak důležitá nejsou. 
Lidi chtějí z pojištění dostat pár peněz (tisícovek) při "prkotinách" než dostatečnou výši krytí v případě smrti, invalidity jakéhokoliv stupně, závažné onemocnění nebo např.těžkého úrazu. V případě krytí drobných rizik již lidem nezbývá mnoho peněz, aby dostatečně pojistili rizika, jako jsou již výše zmíněné.
Podstata věci přitom není nijak složitá. Například si vymknete kotník a od pojišťovny dostanete plnění pár tisíc, když ale vás postihne nějaké vážné onemocnění, a stanete se invalidním (již nebudete moci chodit do zaměstnání), dostanete místo milionů jen pár desítek, stovek tisíc korun. To je jistě již k zamyšlení, protože v tomto případě si invalidní důchod nebudete mít možnost z něčeho jiného navýšit. Máte představu kolik by jste měl/a invalidní důchod 1.stupně, 2.stupně nebo 3.stupně? 
Takové případy jsem ve své praxi zažil již několikrát, kdy jsem s lidmi řešil nízké krytí důležitých rizik. A mohu upřímně říci, že není to jednoduché, příjemné jednání. Je veliký rozdíl, když např. ochrnutí člověk dostane pojistné plnění ve výši 300 tisíc místo možných xy milionů. Tyto případy se stávají čím dál častěji.

#financniporadce #financnianalyza #poradenstvi #profesional #zivotnipojisteni #rizikovepojisteni #rodina #zajisteni #bezpecnost #ochrana #život #bezpecnostnisbor #policiecz #armada #hasici #hypoteka #uver #izs #aktualizace #happy