Životní pojištění na kterém šetříte může vyjít draze

05.10.2021
Spousta lidí se stále neorientuje ve svém životní pojištění. Stále častěji se setkávám s tím, že přeceňují úrazová rizika a naopak podceňují invaliditu, závažná onemocně či dokonce smrt.

Aby pojistka byla levná (a pro spoustu poradců i prodejná), tak pojistné částky jsou tak nízké, že v případě potřeby neřeší vaše požadavky. Životní pojištění není jednoduché správně nastavit a zároveň nepatří k nejlevnějším. Není dobré se při sjednávání životního pojištění rozhodovat jen a pouze dle ceny (velice často tento faktor ovlivňuje rozhodování). Je třeba pracovat s více faktory, protože levnější produkt může mít řadu omezení ve vašem případě – každému vyhovuje něco jiného a každá smlouva je originál.

Mít životní pojištění jen pro dobrý pocit, tak se nevyplácí.

To co by mělo životní pojištění primárně zajišťovat je dostatečné pokrytí všech rizik pro vás i vaši rodinu. Je vhodné se rozhodovat na základě kvalitně provedené finanční analýzy, kde se ukáží ty správné částky pro smrt, invaliditu (1.stupně, 2.stupně a i 3 stupně), závažné onemocnění či velice často podceňovanou dlouhodobou pracovní nechopnost. Finanční analýza vždy rozklíčuje celkové náklady potřebné na měsíc (úvěry, chod domácnosti, děti, auto …).

Jak jsem již zmínil, tak výše uvedená rizika mohou mít i přímý finanční dopad na celou vaši rodinu/domácnost a proto je dobré spolupracovat s profesionálem, který pro vás toto vše bude zajišťovat.

Smlouvy je třeba pravidelně kontorlovat a v případě jakýchkoliv změn je ihned aktualizovat.


Nepodceňujte své životní pojištění.


Click here to edit...