Životní pojištění ve stínu inflace-smlouvy je dobré aktualizovat

21.09.2022
Životní pojištění ve stínu inflace - smlouvy je dobré aktualizovat
Životní pojistka není smlouva, která by měla zůstat beze změny "tesaná do kamene", ale během let by ji měl člověk podle své situace upravovat. Momentálně je vzhledem k mimořádně vysokému zdražování velmi aktuálním tématem výše pojistných částek. Především u starších smluv nemusí vzhledem k dnešním cenám peníze vyplacené pojišťovnou stačit na pokrytí všech zamýšlených nákladů.
Životní pojištění by mělo nás nebo naše blízké podržet především ve třech typech situací, a těmi jsou smrt, invalidita a dlouhodobá pracovní neschopnost. Tyto částky bychom neměli nastavovat "od boku", ale chce to chvíli počítat. Záleží na mnoha okolnostech, jako jsou pravidelné příjmy a výdaje, životní standard, úvěry jako hypotéka, počet a věk dětí a mnoho dalšího.Je klidně možné, že u starších smluv byla pojistná částka sjednána na vhodnou částku, ale dnes nebo za pár let by kvůli intenzivnímu zdražování tyto peníze nemusely stačit na to, aby zaopatřily na zamýšlenou dobu pozůstalé nebo pomohly nahradit výpadek příjmů.Obzvlášť starší pojistky by nyní klienti měli vytáhnout ze šuplíků a podívat se, s jakými částkami by v případě pojistné události mohli počítat. Někteří zjistí, že z pojištění se stala jen určitá "psychologická berlička", o kterou by se ale pořádně opřít nemohli.Chcete se dozvědět více o vašich smlouvách? Nejste si jisti nastavením vaší smlouvy, zda pokryje vše co potřebujete krýt? Chcete svoji smoji mít vždy aktuálně nastavenou?

Je to snadné. Stačí vytočit ☎️778 888 545 a dohodnout si schůzku, konzultaci.

#financniporadce #financnianalyza #zivotnipojisteni #rizikovepojisteni #profesional #rizika #zivot #rodina #zajisteni #bezpecnost #ochrana #budoucnost #duvera #armada #sport #inflace #policiecr #hasici #hypoteka #horskasluzba #izs #bezpecnostnisbor #zasahovajednotka